неділя, 14 січня 2018 р.

Конспект інтегрованого уроку математики та інформатики у 2 класі.

Тема: Розв’язування складених задач двома способами(ознайомлення). Закріплення табличних випадків додавання та віднімання з переходом через розряд. Запуск програми з Робочого стола.
Мета: Ознайомити учнів із розв’язуванням складених задач двома способами;
вправляти в вимірюванні сторін трикутника і квадрата, знаходженні їх параметрів;
 розвивати навичку розв’язування рівнянь; обчислювальні навички шляхом використання комп’ютера;
Навчити запускати програму з Робочого стола; закріпити навички роботи з мишкою; розвивати комп’ютерну грамотність.
виховувати сталу навичку культури праці роботи з ПК.
Обладнання: комп’ютери, таблиці для усних обчислень, скорочений запис до задачі, демонстраційний матеріал.

Хід уроку:
І. Організаційний момент.
Сьогодні у нас незвичайний урок зустрічі математики з інформатикою.
(вітання з учнями. Перевірка відсутніх учнів)
-         Міні-бесіда про правила техніки безпеки під час роботи з комп’ютером.
-         Чи можна розпочинати роботу з комп’ютером без дозволу вчителя?
-         Як треба сидіти за комп’ютером?
-         Якою має бути відстань від очей до екрана монітора? Чому ?
-         З якою клавішею ви вже ознайомилися? Як вона виглядає і де розміщується на клавіатурі?
-         Для чого її використовують у навчальних програмах?
ІІ Повторення вивченого матеріалу
-         Як правильно ввімкнути комп’ютер?
-         Що з’явиться на екрані монітора?
-         Як правильно вимкнути комп’ютер?
-         Які дії виконує ліва та права кнопки миші?
Перевірка домашнього завдання.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Продовжити логічний ланцюжок:
Графічний редактор – PAINT
Текстовий редактор –
Програма для обчислень –
-          
ІІ. Контроль, корекція та закріплення знань учнів.
1.- Яку вивчаємо тему? (Додавання та віднімання чисел з переходом через розряд)
- Як ми додаємо та віднімаємо числа в межах  ----? ( по частинах)
- Що таке Р?
- Як знайти Р▲, Р█, Р▄?
2.Перевірка домашнього завдання
- Запрошую,діти, на парад зірок ( виконання домашнього завдання на віднімання)
- Кому треба звернути увагу на охайність та каліграфію?
- Хто не закінчив домашнє завдання?
3. Хвилинка каліграфії.
-  Діти , ми з вами вже ознайомилися з деякими комп’ютерними програмами, знаємо для чого їх використовують, який вигляд мають їхні значки. Та чи достатньо цього для роботи? Як же почати роботу з будь-якою програмою? Як її відкрити? Сьогодні на уроці ми дізнаємося відповіді на ці запитання.
IV. Робота над темою уроку
-  Пригадайте , як називається зображення, яке з’являється на екрані монітора після увімкнення комп’ютера ( робочий стіл).
На робочому столі розташовані значки програм. Подивіться уважно на екран. Чи впізнаєте значки відомих вам програм? Які це програми?
Щоб відкрити будь-яку програму, значок якої розміщено на Робочому столі, потрібно:
-         навести вказівник миші на значок. Пригадайте як це зробити.
-         двічі натиснути ліву кнопку миші.
Робота за комп’ютером .
Запишіть цифри 1 2 3 4 5, знайдіть їх суму (15) розкажіть все про це число.( двоцифрове, непарне, 1 десяток, 5 одиниць, сусіди 14, 16; склад 10і 5; 9 і 6; 8 і 7; 7 і 8;  6 і 9)
4. Проблема. Усний рахунок.
- Сьогодні ми спробуємо вирішити проблему: Чи можна математичні вирази чи задачі розв’язувати за допомогою комп’ютера.
5.- розв’язок рівнянь х+8 =11(хлопчики); х-8 =9(дівчатка); 17-х =11 (сильні учні)
- знак периметрів ▲, ▄, ст.45задача №244
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
- Які бувають задачі? ( прості та складені).
Складені задачі можна розв’язувати по різному, тобто 2-ма способами і якщо при цьому ми отримуємо однакову відповідь, то задача розв’язана правильно.
- Пояснення вчителя.
Задача.
Дітям подарували 6 синіх і 8 блакитних кульок. 4 блакитні кульки діти взяли.
Скільки кульок залишилося.
Вчитель демонструє 6 синіх і 8 блакитних кульок у двох вазах. На дошці записує скорочено умову задачі:
Подарували – 6 кульок і 8 кульок.
Взяли – 4 кульки.
залишилося - ? кульок
Фізкультхвилинка
Слухати ми перестали
І тепер всі дружно встали.
Будемо відпочивати,
Нумо вправу починати.
Руки – вгору, руки – вниз
І легесенько прогнись.
Покрутились, повертілись,
На хвилинку зупинились.
Пострибали, пострибали,
Раз – присіли, другий – встали.

Повторний аналіз кульки:
- Скільки було синіх кульок (6)
- Скільки було блакитних(8)
- Про що можна дізнатися за цими даними ( скільки разом кульок у вазі?)
- Якою дією (+) 6+8 = 14
Вчитель забирає 4 блакитні кульки
- Чи зможемо дати відповідь на запитання задачі? (14-4 =10)
Тоді розв’язування задачі матиме такий вигляд:
І спосіб
1) 6+8=14 (к) разом
2) 14-4 =10 (к)
Відповідь: 10 кульок залишилось.

ІІ спосіб
- Дізнаємося скільки залишилося блакитних кульок?
1) 8-4=4 (к) –блакитних
- Скільки всього кульок залишилось?
2) 4+6=10 (к)
Відповідь: 10 кульок залишилось.
В обох випадках одна відповідь, значить задачу розв’язано правильно.

ІV.Фізкультхвилинка.

V. Робота з підручником
Розв’язування задачі №240 ст.44 в зошиті.

Учні читають задачу. Ознайомлюються із схематичними записами до неї. Дають пояснення до кожного способу. Порівнюють відповіді, які отримали при різних способах розв’язування.
Записують задачу у зошит.

VІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
- Що запам’яталося.
- Що вивчили?
- Що було цікаво?
- Чи можна розв’язувати складену задачу 2-ма способами.
- А просту (не можна)
- Чому.



Немає коментарів:

Дописати коментар